Coraz więcej podmiotów zajmujących się organizowaniem i przeprowadzaniem szkoleń do ich grafiku włącza usługi coachingowe. Zdarza się, że szkolenie dotyczy na przykład prowadzenia ksiąg rachunkowych, jednak mimo tego wzbogacane jest o krótki kurs z coachingu. Skąd się wzięła taka tendencja i dlaczego warto zdecydować się właśnie na takie szkolenia?


Coaching jest nową dziedziną, która bardzo szybko przedostała się zarówno do uniwersytetów, jak i do działalności zawodowej wielu osób. Oferuje ona szybkie efekty bez konieczności odbywania długotrwałych i męczących podróży w przeszłość. Jest więc alternatywną dla współczesnej psychologii, lubującej się w rozdrapywaniu starych ran. Szkolenie (coaching może dotyczyć strefy osobistej, biznesowej i każdej innej) jest zatem bardzo pomocny, gdy czujemy potrzebę pilnego uporządkowania naszych spraw i rozwiązania trapiących nas problemów. Wizyty u psychologa wymagają większych nakładów finansowych i czasowych. Nie można zatem się dziwić, że coaching „wkrada się” obecnie niemal w każde szkolenie.


Coaching jest bardzo rozwijający, dlatego nie powinniśmy traktować zajęć z niego po macoszemu. Przeciwnie – należy z kursu coachingowego czerpać całymi garściami, gdyż wiedza i doświadczenie zdobyte w jego trakcie z pewnością okażą się dla nas przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *