Każdy specjalista z http://www.mkgroup.pl/ powie ci, że pozycjonowanie stron wymaga czasu, cierpliwości i niestety również pieniędzy. Powinieneś jednak wiedzieć, że taka inwestycja może przynieść ci zyski, ożywić sprzedaż w twojej firmie i znacznie polepszyć twoją sytuację finansową. Moc Internetu jest coraz większa, użytkowników nieustannie przybywa, a zakupy w sieci to już niemalże codzienność, dlatego coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej agencji zajmującej się pozycjonowaniem w Internecie stron. Niestety, wiele osób nie posiada wystarczającej wiedzy w tym temacie, często nawet nie będąc tego świadomym, potrafi jednak doskonale wypromować swoje usługi. Klient płaci, a w zamian otrzymuje niezbyt satysfakcjonujące efekty. Dlaczego tak się zdarza?

 

Wiele firm, zwłaszcza zaczynających swoją przygodę w tej branży, próbuje pozyskać klientów kusząc ich atrakcyjnymi, bardzo niskimi cenami oraz gwarancją szybkich efektów. Nieświadomi niczego klienci zlecają pozycjonowanie stron myśląc, że trafiła im się super okazja. Często pierwsze efekty są obiecujące, jednak krótka, czasami nawet miesięczna umowa się kończy, a po pewnym czasie klient zauważa znaczący spadek swojej pozycji w wynikach wyszukiwania.

 

Być może za taką sytuacją stało zwykłe cwaniactwo, a być może po prostu brak doświadczenia. Nie oznacza to oczywiście, że należy powierzać swoją domenę wyłącznie w ręce najdłużej działających na rynku agencji, gdyż ich metody pozycjonowania stron mogą być z kolei nieco przestarzałe, choć nie jest to reguła. Wybrana przez ciebie agencja nie musi mieć ugruntowanej pozycji na rynku, ale powinni ją tworzyć specjaliści z doświadczeniem w tej branży. Częstym błędem jest również niewłaściwy dobór fraz kluczowych lub zaniedbywanie niektórych typów tych fraz, np. lokalnych na rzecz ogólnych. Wiele agencji nie przywiązuje także należytej uwagi do szczegółowej i wielowymiarowej analizy danego przypadku zanim zabierze się za pozycjonowanie stron.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *